דבר המזכ"ל

חניכים, מדריכים והורים יקרים,
השנה תנועת הנוער חוגגת שלושים שנות פעילות,
התנועה החלה פעילות בסוף שנות השבעים והוכרה רשמית על ידי משרד החינוך בספטמבר 1987 כבר שלושים שנה התנועה רואה את עצמה מרכז יוצר בקהילות השונות עבור הנוער וכלל הקהילה בשנים האחרונות התנועה צמחה והתפתחה בכמויות החניכים והאפיקי עשייה חדשים.

בהזדמנות זו, חשוב לי לשתף אתכם במטרות ובאתגרים מרכזיים שאנו רואים לנכון להתמקד בהם בשנים הקרובות: חיזוק פעילות התנועה בחברה הישראלית בשנים האחרונות צומחים פרויקטים מגוונים רבים בתנועת הנוער שפועלים עם אוכלוסיות של נוער בסיכון, ניצולי שואה, צרכים מיוחדים, איחוד לבבות בין דתיים לחילוניים, בין ערבים ליהודים. אנו רואים חשיבות גדולה מאד בפעילות בפריפריה הגיאוגרפית והסוציואקונומית בחברה הישראלית, ובכלל, עם האוכלוסיות שלידנו במרחק נגיעה והם חלק מאיתנו באופנים רבים.

חיזוק ההגשמה בתנועה בספטמבר 2017 נכנסים למסגרות שנת השירות, 56 חניכים לגרעין אחים בשמונה קומונות. אנו פותחים מסגרת הגשמה חדשה בשם גרעין שבילים שמרוכזות הכפר הנוער קדמה ובמגדל העמק. מסלול הנח”ל ממשיך ומתפתח וכיום אנו עם ארבעה גרעינים בשלבים שונים, לאחר סיום שנת השירות יצא הגרעין החמישי מתוך חברי גרעין אחים 28

תוכניות חינוכיות חדשות כתנועה אנו מחויבים כל הזמן לבחון את הערכים שמובילים אותנו , לוודא שאנו אקטואליים ומתאימים את עצמנו לסביבה הקיימת ולחזון שאנו רואים קדימה לתנועת הנוער. השנה השקנו את התוכניות החינכוית החדשות לשכבה הצעירה, תוכניות אלו יהוו את ציר ההנחיה המרכזי עבורכם- חניכי השכבה הבוגרת, בפעילות וההדרכה של השכבה הצעירה בסניפים.

שכב”ג יקר, תמשיכו להיות חוד החנית של פעילות התנועה, תמשיכו לחנך, ליצור, למרוד במציאות, להגשים חלומות, ותזכרו שיש לכם את הכוח לשנות מה שתבחרו לנכון.

שלכם.