הדרך השנתית

הדרך השנתית הינה תכנית ההדרכה התנועתית אשר מנחה את פעילות התנועה השוטפת בסניפים.
תכנית זו נקראת "הדרך השנתית" כדימוי להליכה המשותפת שאנו עושים בתהליך השנתי יחד עם החניכים שלנו.

התכנית מורכבת משבילים. כל שביל פרוש על פני חודש או חודשיים ולכל שביל נושא שמלווה את תקופת הזמן של השביל. נושא השביל נגזר גם מתוך התהליך השנתי בשנת פעילות תנועתית וגם מתוך חגים, מועדים ואירועים שונים שחלים במהלכו ע"פ לוח השנה העברי והלועזי.

נושאי השבילים הם:

שביל פתיחה (ספטמבר-אוקטובר): בשביל זה נעסוק בבניית הצוות, גיוס חניכים לפעילות, גיבוש והיכרות בין חברי הקבוצה וביסוס נורמות משותפות כקבוצה לפתיחת השנה.

שביל בחירה (נובמבר): נושא חופשי אשר נבחר ע"י חברי הצוות או החניכים. הנושא מותאם ביחס למצב הסניף והקבוצות, נושא אקטואלי בוער, נושא שמעניין את החניכים ועוד.

שביל דמוקרטיה (דצמבר): בשביל זה נעסוק בערכים ובנושאים הנגזרים מתוך הדמוקרטיה והשמירה עליה: מרחב בטוח, שוויון ערך האדם, זהות, תפקיד החברה, זהות וכמובן נעסוק בשביל זה גם ביום הזיכרון לרוה"מ יצחק רבין ז"ל.

שביל אחריות קהילתית (ינואר-פברואר): בשביל זה נעסוק בקשר שבין הקבוצה/הסניף לקהילה שבה אנו חיים בהסתכלות על מעגלי השתייכות שונים. שביל זה מסתיים בתוצר קהילתי שמייצרים חניכי הסניף עם או למען הקהילה.

שביל בחירה (מרץ): נושא חופשי אשר נבחר ע"י חברי הצוות או החניכים. הנושא מותאם ביחס למצב הסניף והקבוצות, נושא אקטואלי בוער, נושא שמעניין את החניכים ועוד.

שביל גבורה וציונות (אפריל-מאי): שביל אשר עוסק באירועי הזיכרון והמועדים השונים המתקיימים לאחר פסח כגון: יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, יום העצמאות, יום ירושלים ועוד. בשביל זה נחזק את הזהות היהודית-ציונית-ישראלית ונעסוק בהגשמת החזון הציוני.

שביל קיץ תנועתי (יוני-יולי-אוגוסט): שביל לקראת מחנה הקיץ, הכנה אליו כמפעל המסכם את שנת הפעילות. הכנה בסניפים לקראת סיום השנה וסיכום תהליכים שנתיים. הכנת שכבת ח לקורס מדצים.

הדרך השנתית נועדה להוות קורת גג תכנית-תנועתית עבור סניפי התנועה. לייצר שפה משותפת ונושאי עיסוק משותפים אך בעת ובעונה אחת גם להשאיר מקום ליצירתיות, חדשנות וביטוי עצמי לכל סניף באשר הוא.

הדרך השנתית מגובה בחוברות תוכן ומידע, ועמודי הנחיתה שמופצים לשכבג ולשכבצ בדיגיטל, ודרך הג

רעינרים והרכזים.

המשך שנת פעילות מוצלחת! 

 

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.