הדרך השנתית

הדרך השנתית הינה תכנית ההדרכה התנועתית אשר מנחה את פעילות התנועה השוטפת בסניפים. תכנית זו נקראת "הדרך השנתית" כדימוי להליכה המשותפת שאנו עושים בתהליך השנתי יחד עם החניכים שלנו.

התכנית מורכבת משבילים. כל שביל פרוש על פני חודש או חודשיים ולכל שביל נושא שמלווה את תקופת הזמן של השביל. נושא השביל נגזר גם מתוך התהליך השנתי בשנת פעילות תנועתית וגם מתוך חגים, מועדים ואירועים שונים שחלים במהלכו ע"פ לוח השנה העברי והלועזי.

נושאי השבילים הם:

שביל פתיחה (ספטמבר-אוקטובר): בשביל זה נעסוק בבניית הצוות, גיוס חניכים לפעילות, גיבוש והיכרות בין חברי הקבוצה וביסוס נורמות משותפות כקבוצה לפתיחת השנה.

שביל דמוקרטיה (נובמבר): בשביל זה נעסוק בערכים ובנושאים הנגזרים מתוך הדמוקרטיה והשמירה עליה: מרחב בטוח, שוויון ערך האדם, זהות, תפקיד החברה, זהות וכמובן נעסוק בשביל זה גם ביום הזיכרון לרוה"מ יצחק רבין ז"ל.

שביל בחירה (דצמבר): נושא חופשי אשר נבחר ע"י חברי הצוות או החניכים. הנושא מותאם ביחס למצב הסניף והקבוצות, נושא אקטואלי בוער, נושא שמעניין את החניכים ועוד.

שביל אחריות קהילתית (ינואר-פברואר): בשביל זה נעסוק בקשר שבין הקבוצה/הסניף לקהילה שבה אנו חיים בהסתכלות על מעגלי השתייכות שונים. שביל זה מסתיים בתוצר קהילתי שמייצרים חניכי הסניף עם או למען הקהילה.

שביל בחירה (מרץ-אפריל): נושא חופשי אשר נבחר ע"י חברי הצוות או החניכים. הנושא מותאם ביחס למצב הסניף והקבוצות, נושא אקטואלי בוער, נושא שמעניין את החניכים ועוד.

שביל גבורה וציונות (מאי): שביל אשר עוסק באירועי הזיכרון והמועדים השונים המתקיימים לאחר פסח כגון: יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, יום העצמאות, יום ירושלים ועוד. בשביל זה נחזק את הזהות היהודית-ציונית-ישראלית ונעסוק בהגשמת החזון הציוני.

שביל סיכום (יוני): בשביל זה נתחיל תהליכי עיבוד סיכום ופרידה לקראת הקי וסיומה של שנת הפעילות.

שביל מסורת ישראלית (יולי-אוגוסט): שביל זה מתקיים לאחר סיומה של שנת הפעילות התנועתית בסניפים אך הוא מכיל בתוכו את מחנה הקיץ- המפעל האחרון לשנה. נושא המחנה הנבחר בכל שנה יהיה תמיד סביב "מסורת ישראלית" והוא יהיה נושא השביל אשר ילווה את החניכים והצוות בהכנות ובמחנה עצמו.

הדרך השנתית נועדה להוות קורת גג תכנית-תנועתית עבור סניפי התנועה. לייצר שפה משותפת ונושאי עיסוק משותפים אך בעת ובעונה אחת גם להשאיר מקום ליצירתיות, חדשנות וביטוי עצמי לכל סניף באשר הוא.

הדרך השנתית מגובה בחוברות תוכן ומידע (לשכב"צ ולשכב"ג) ובמהלך השנה מתבצעות מספר הכשרות לקראתו בין אם בהיקף תנועתי רחב ובין אם במסגרת הסניפית המצומצמת יותר.

המשך שנת פעילות מוצלחת! 

הדרך השנתית

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.