מרחב בטוח בתנועה

"תנועת הנוער של האיחוד החקלאי תייצר מרחב בו כל אדם יכול להרגיש ביטחון, אמון ומסוגלות ללא אפליה על בסיס מין, דת, גיל, אתניות, אזרחות או מוגבלות.

תנועת הנוער של האיחוד החקלאי תהווה בית המתנהל על בסיס ששת קווי היסוד: כבוד עצמי והדדי, שוויון ערך האדם, קשר אישי, קבוצתיות, אחריות חברתית, ביטחון ומוגנות לכל חניכי ואנשי תנועת הנוער.

תנועת הנוער של האיחוד החקלאי תשאף לקיים שיח פתוח, חסר-שיפוטיות, נגיש וחיובי עם חניכיה בתחומי המרחב הבטוח תוך סובלנות, סבלנות ומודעות למרחב אישי ולגבולות המשתנים בין אדם לאדם, על בסיס עקרונות תנועת הנוער ו'אבני הדרך' התנועתיות"
(חזון מרחב בטוח של תנועת הנוער).

החזון של תנועת הנוער נרקם כחלק מתהליך כולל של פיתוח תחום המרחב הבטוח בתנועת הנוער בשנים האחרונות. תחום זה הינו רחב, ועוטף את כל האירועים המיוחדים, המפעלים, והשיגרה היומיומית בסניפים ובקומונות.

על מנת לייצר שגרה בטוחה ונעימה בסניפים, קומונות, מפעלים וכל מסגרת תנועתית באשר היא, יצרנו את האוגדן שמרכז לתוכו את כלל הנהלים, העקרונות והעזרים הקשורים לתחום. תוכלו למצוא בו: עקרונות ליצירת מרחב בטוח בשדה החינוכי, נהלים לקראת מפעל, עקרונות ובסיסים להתמודדות עם מקרים, תוכן על הסכמה ורצון, חובת דיווח ועבירות מין, דרכי התמודדות עם מעגלי פגישה, עקרונות לניהול שיחה אישית, איתור סימני מצוקה ועוד הרבה תוכן רלוונטי וחשוב.

קישור לאוגדן מרחב בטוח

למידע ופרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם אחראית מרחב בטוח בתנועה – נווה אחיעם-דויטש navea@ihudnik.co.il

 

 

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.